Delik çok yama yok

Ana Sayfa
21 Aralık 2015 Pazartesi
Coşkun Çelik
coskuncelik@millet.com.tr
Oynadığı futbolla yerini hakeden takımlarından biri olan Akhisar, önce kupada ardından da ligde Galatasaray’a kaybetmekten kurtulamadı. Bir üst seviye için mücadelede etmenin sınırına gelen Cihat Arslan’ın öğrencileri bu sınavı geçemedi. Dün akşam Galatasaray’ın zaman zaman başını ağrıtsa da futbolcuların bireysel olarak güçsüzlüğü dikkat çekiciydi. 60. dakikada giren LuaLua’nın uzatma anlarında adım atacak hali bile yoktu. 1 haftalık İstanbul kampı Ege temsilcisine pek yaramamış…
 
Galatasaray’da ise derbi mağlubiyeti sonrasında ilk lig maçına çıkmanın açlığı vardı. Kafası karışık rakibine nefes alma fırsatı vermeyen sarı-kırmızılılar her hattı ile pres yaptı. Bu sezon belki de ilk defa böyle bir Galatasaray izledik. Atılan her golde sarı-kırmızılı futbolcular ikinci şansları değerlendirerek buldu. Burak ve Selçuk olmadığı maçta geriye kalanlar KALİTE AÇIĞINI mücadele ile kapattı.

Özellikle tribün ve yönetimle bağları kopan Umut Bulut, alıştığımız gibi rakip savunmayı bozdu. Umut dün gece sadece defansif değil ofansif olarak da büyük katkı sağladı. Arkasından gelen Sneijder, Podolski ve Yasin’e boş kanallar açtı. Yasin ve Podolski de bu boşluklara girerek birer gol attı.

Mustafa Denizli, Chedjou tercihi ile Galatasaray’ın orta sahasına direnç getirdi. Bu kabul edilebilir bir tercih özellikle diğer alternatiflere bakınca... Fakat orta sahada bir delik kapanırken bu defa savunmada başka bir delik açılıyor. Mustafa Denizli’nin elindeki tek yama da Chedjou olunca söküklerin sonu gelmiyor.

Milli stoperlerimizden olan Semih Kaya’nın sahadaki duruşu hiç de soyadı gibi değil. İkili mücadelelerde devamlı düşen Semih, Akhisar’ı uyandıran golde de en kritik bölgede topu kontrol etmeye çalışması bu seviye için yapılacak bir hata değildi.

2-1’i bulduktan sonra Denizli’nin Galatasaray’ı panik yapmadan 3’ü buldu. Takımı sakin kalabilirken Mustafa Denizli kalamadı. Tarık Çamdal yerine Semih’i sağ beke çekip Chedjou’yu defansa göndermek ‘intihar’ gibiydi. Bu değişiklik sonrası Akhisar’ın oyunu oynanmaya başladı. Galatasaray’ın şansı Akhisar’ın da skoru eşitleyecek kuvveti olmamasıydı. 
 
DİĞER YAZILARI
14.2.2016 O zaman neden Denizli?
 

21.12.2015 Delik çok yama yok
 

15.12.2015 Sabretti, kazandı…
 

11.12.2015 Aynı senaryo
 

9.12.2015 Kara düzen
 

5.12.2015 Balık hafızalı!
 

27.11.2015 Pahalı değil ama değerli!
 
ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
sayaç
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.