O zaman neden Denizli?

Ana Sayfa
14 Şubat 2016 Pazar
Coşkun Çelik
coskuncelik@millet.com.tr
GALATASARAY taraftarı Hamza Hamzaoğlu’nun gidişinin ardından Mustafa Denizli’nin göreve gelişini keyifle karşılaşmıştı. 3 kupalı Hamzaoğlu’nun yerli oyunculara tutunmasından mutsuz olan sarı-kırmızılı tribünleri Denizli’nin “budama” yapacağım sözleri heyecanlandırmıştı. Maç sonrasında Lig TV’ye yaptığı konuşmaların havada kalan Mustafa Denizli makası bir türlü eline alamayınca gemi, onun kaptanlığında da su almaya devam etti...

PERŞEMBE gecesi Lazio maçına çıkacak olan ve ligde çok fazla hedefi kalmayan sarı-kırmızılıların ilk 11’ini görünce şaşırdık. Yorumculuk günlerinde “fiziksek olarak sağ bek oynaması imkansız” dediği Denayer’i, savunmanın sağında görevlendirdi Denizli. Yeni transfer Lines’i geçtim, Sabri’yi de oynatmayı düşünmedi.

SEZONUN en zayıf halkası olan Semih Kaya’ya da savunmanın göbeğini emanet etti. Semih’teki bu ısrarı ona maçı kaybettirdi. İlk goldeki önce ofsaytı bozan peşinden de Nakoulma’dan yediği çalım, hepsinin üstüne de amatörce gördüğü kırmızı kart. Denizli’nin ilk kesmesi gereken isimlerin başında gelen Semih ısrarı bir 3 puana daha mal oldu.

SALON FUTBOLU

SAVUNMAYI yanlış tercihlerle kuran Denizli, orta sahada ve forvette de kendinden hiçbir şey koymadı. Donk’un yanında Selçuk biraz önlerinde Sneijder... Kenarlarda Olcan ve Podolski, en uçta da elde kalan tek golcü Umut Bulut. Burak’ın gidişi Sinan Gümüş’ün sezonu kapatması sonrası alternatifsizlikten kendiliğinden kuruluyor aslında bu hat. Kağıt üzerinde güzel de duruyor ama sahaya yansımıyor.

DENİZLİ DE kenardan dokunmayınca çıkıp oynuyor işte Galatasaray. Alıyor, veriyor, kaleyi gören şansını deniyor. 1-0 geriye düştüğünde bile kıpırdanmıyor, 2-0’dan sonra biraz sinirlenince tepki veriyor. Atı alan Üsküdar’ı geçtikten sonra akıllarına oynamayı getiren, yıldızlardan kurulan takım maçın yarısından fazlasını halı sahaya gelmiş efsaneler gibi oynuyor.

HEDEFSİZLİĞİN bu hale getirdiği Galatasaray’da işleri biraz toparlayacak neşteri Mustafa Denizli de vuramıyor. Futbolculara dayalı sistem değişmeyince, sarı-kırmızılıların nasıl bir futbol oynayacağı birkaç ismin maç sabahı kendisini nasıl hissettiğine göre değişiyor. Hal böyle olunca da insanın aklına kenarda neden Mustafa Denizli var sorusu akıllara geliyor...
 
DİĞER YAZILARI
14.2.2016 O zaman neden Denizli?
 

21.12.2015 Delik çok yama yok
 

15.12.2015 Sabretti, kazandı…
 

11.12.2015 Aynı senaryo
 

9.12.2015 Kara düzen
 

5.12.2015 Balık hafızalı!
 

27.11.2015 Pahalı değil ama değerli!
 
ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
sayaç
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.