Problemi kim çözecek?

Ana Sayfa
29 Aralık 2015 Salı
Atilla Nesipoğlu
atillanesipoglu@millet.com.tr
VİTOR Pereira’nın Fenerbahçesi özellikle kendi sahasında taraftarının gücünü arkasına alarak rakipleri üzerinde müthiş bir baskı kuruyor. Ama bu baskıya dayanabilen takımlar sarı-lacivertlileri adeta kilitliyor. Dersine çok iyi çalışan bir öğrenci gibi Fenerbahçe, öğretmeninin derste anlattıklarını su gibi ezberliyor. Ama çalışmadığı yerden soru gelince afallayıp kalıyor.

DİEGO’NUN sakatlanıp çıkışının ardından Sivasspor, Fenerbahçeli oyuncuların beklemediği yerden soru sormaya başladı. 1-0 da geriye düşmenin verdiği rahatlıklar risk aldı. Sarı-lacivertli savunmanın üzerine göstermelik de olsa gitti.

ORTA sahada Mehmet Topal, Josef de Souza ile Ozan Tufan gibi benzer oyuncuların yer alması nedeniyle topu alıp yüzünü Sivas kalesine dönecek kimse kalmadı. Fenerbahçe bir anda ortadan ikiye bölündü. Hatalar zinciri ile yenen gol de topu bir turlu önde tutamamanın faturası oldu.

SİVASSPOR göstermelik de olsa yaptığı baskıdan ikinci devrede vazgeçti. Oysa Okan Buruk takımını oyuna ortak eden taktiği devam etmeye ikna edebilse karşılaşma sonunda daha farklı bir skor alabilirdi. Fenerbahçe, Diego Ribas ve Luis Nani’nin de yokluğunda başını ağrıtan bu sorunu bir türlü çözememişti.

RAKİBİNİN topu bırakıp geriye çekilmesi ile Ozan Tufan, Mehmet Topal ve Josef de Souza üçlüsünün bir arada olması avantaja döndü. Pozisyon hazırlayacak adamı bulunmayan Fenerbahçe, top ileri atıp üstüne baskı yaptı. Oyunun mesafesini 30-35 metreye kadar düşürdü. İki stoperini Sivas yarı sahasının ortasına kadar getirdi.

KAOS futbolu ile Ersun Yanal zamanında şampiyonluğa giden Fenerbahçe taraftarı da oyuncuları ile adeta Sivas kalesine yüklendi.

SAHADAKİ futbolcuların arasında gecenin en kötüsü olan Sivas kalecisi Ernestas Setkus’un hatası ile ikinci golünü de buldu.

VİTOR Pereira’nın 66’da Hasan Ali’nin yerine Caner Erkin’i oyuna sürmesi 90 dakikanın kırılma anlarından biriydi. Aslında Nani’nin olmadığı gecede Caner ilk 11’de yer almalıydı. 66 dakikayı sadece tek kanadı kullanarak geçirdi.

FENERBAHÇE, Sivas’ı da bir şekilde geçerek ligin ilk devresini hata yapmadan tamamladı. Fakat hala şampiyonluk için kafalarda soru işareti var. Ligin ikinci yarısında puana muhtaç rakipler daha sıkı kapanacak. Peki o zaman sarılacivertlilerin sorunlarını kim çözecek?


DİĞER YAZILARI
13.2.2016 Bundan sonrası Tufan!
 

29.12.2015 Problemi kim çözecek?
 

22.12.2015 Şenol Güneş'in eseri
 

21.12.2015 Fener'in sis perdesi
 

14.12.2015 Önce taraftar sonra Nani
 

11.12.2015 Ne eksik ne fazla
 

7.12.2015 Puana sevinmeli
 

6.12.2015 Asıl sınav haftaya!
 

1.12.2015 Pereira doğru yolda
 

30.11.2015 Acil kaleci aranıyor
 

27.11.2015 Kusursuz fırtına
 

23.11.2015 Beşiktaş bildiğimiz gibi
 
ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
sayaç
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.