Şenol Güneş'in eseri

Ana Sayfa
22 Aralık 2015 Salı
Atilla Nesipoğlu
atillanesipoglu@millet.com.tr
Beşiktaş'ın Osmanlı maçını değerlendirmeye Şenol Güneş’in siyah-beyazlılara en büyük katkısından başlamalı. Bilic zamanında zirvede dolaşan ama ligin sonunu göremeyen siyah-beyazlılar, Şenol Güneş ile zor anlarda de ayağa kalkabiliyor. Bilic döneminde stresle baş edemeyen aynı oyuncular bu defa skorda geriye düştüğünde tepki verebiliyor. Beşiktaş’ın hiç hoşlanmadığı bir oyun oynansa da Ankara’da iki defa geriye düştüklerinde geri dönebildiler.

Hücumu düşünen Kartal’ın derdi savunmada olduğu bilinen bir gerçek. Stoper ve kaleye transfer arayan siyah-beyazlılar, sol bekteki sıkıntıyı gözden kaçırıyorlar. Yetenekli olduğunu bir gerçek olan İsmail Köybaşı, rakip forvetlere ikramlarda bulunmayı alışkanlık haline getirdi. Bir sol bek nerede durmamalı diye ders verilse İsmail Köybaşı’nın her pozisyonuna ayrı başlık açılır…

Şenol Güneş’i övdükten sonra Mustafa Reşit Akçay’dan bahsetmezsek hata yaparız.

Osmanlıspor'un sahaya koyduğu felsefe alkışı fazlası ile hakkediyor. Rakip kaleye gidebilmek sahadaki tüm oyuncuların aklına kazınmış. Topu devamlı dikine kullanmayı hedefliyorlar. Sadece atiba’yı karşılarında görünce de iştahlandılar. Maçın her dakikasında gole yakın olan takım şampiyonluğa oynayan Beşiktaş değil, ev sahibiydi.

1 PUAN FAZLAYKEN...

Ndiaye, Tisdell ve Aminu öyle çok gezindiler ki sahada izleyenler yoruldu. Topla çabuk bu futbolcuların yanında Beşiktaş savunma hattı ağır çekimde oynuyormuş gibiydi.

Rhodolfo ve Ersan Gülüm’ün tüm defoları ankara’da ortaya çıktı. Bu açıklara yamamak da Atiba’ya kalınca Beşiktaş’ın hücumu ile savunması arasındaki bağ tamamen koptu.

Beşiktaş'ın kenardan gelen oyuncuları da sahada olan biteni değiştirmek için yeterli olamadı.

İki golü de anlık parıldamalarla bulan siyah-beyazlılarda kimse elini taşın altına sokmadı. Oğuzhan ile birlikte orta sahada hayalet gibi dolaşan Sosa, iki kere çerçeveye gördü ikisinde de golü attı.

1 puanın fazla geleceği performansına rağmen Beşiktaş, İstanbul’a 3 puan döndü.

Önceki senelerde şampiyonluğu böyle maçlarda kaybeden siyah-beyazlılar, her şartta kazanabileceğini bir kez daha kanıtlayarak rakiplerinin gözünü korkuttu...


DİĞER YAZILARI
13.2.2016 Bundan sonrası Tufan!
 

29.12.2015 Problemi kim çözecek?
 

22.12.2015 Şenol Güneş'in eseri
 

21.12.2015 Fener'in sis perdesi
 

14.12.2015 Önce taraftar sonra Nani
 

11.12.2015 Ne eksik ne fazla
 

7.12.2015 Puana sevinmeli
 

6.12.2015 Asıl sınav haftaya!
 

1.12.2015 Pereira doğru yolda
 

30.11.2015 Acil kaleci aranıyor
 

27.11.2015 Kusursuz fırtına
 

23.11.2015 Beşiktaş bildiğimiz gibi
 
ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
sayaç
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.